Новости
О нас
Просьбы о помощи
Просьбы о донорах
Просьбы молитв
Просьбы в файле
Стань донором
Статьи
Дети творят
Гостевая книга
Обратная связь
Форум
Наши партнеры
Наши банеры
Полезные ссылки
Фото-галерея
Консультации врача

* Дима Омеляшко: недельный тур по реанимациям
* Агарков Максим. Контрольная проверка перед поступлением.
* Ковальчук Никита. Нет средств на покупку лекарств.
* Ванечка Сусунц. «Крутое пике. Срочно нужна помощь!»
* Виктория Горбатюк. Открываем срочный сбор на 60 000 грн.!

* Митрополит Сурожский Антоний: О Воскресении Христовом
* Архимандрит Савва (Мажуко): В страдании нас утешить невозможно. Но Христос — ответ на боль этого мира
* Протоиерей Николай Марковский - Коронавирус: запретят ли христианам причащаться?
* Священник Константин Камышанов: Разговор у границ смерти
* «Женщинам, у которых обнаружили рак груди, говорю: «Я живая, хотя перенесла ту же болезнь!»

* Маловик Сергей
* Деревицкий Артур
* Паслён Максим
* Семенец Саша
* Огарь Евгений
* Журенко Артем
* Куринной Евгений
* Старостин Максим
* Лысенко Злата
* Анцибор Дима

* ОХМАТДИТ. Потрібні донори-чоловіки з A(II) Rh+
* Детям в НИР требуется донорская поддержка!
* Донори в НИР 1-й группы на тромбоконцентрат

<Мониторинг тем>
<Монитор сообщений>
* Досуг
* Продам Граноцит 34 производство Турция (Granocyte 34 MU)
* Алкеран
* Классный мультик.
* Детские загадки.
* Продам
* Продам Сутент 50мг 28шт. Pfizer
* Продам ТАСИГНА
* Продам Джакави (руксолитиниб) 20мг.
* Продам Оксалиплатин Тева (Израиль)

Рассылка от партнеров

Регистрация
Логин:
Пароль:
Запомнить меня  
Забыли пароль?

Статьи -> Главная -> Як біологічно активні добавки (БАДи) видають за ліки від раку: РОЗСЛІДУВАННЯ
Статьи >> Главная >> Як біологічно активні добавки (БАДи) видають за ліки від раку: РОЗСЛІДУВАННЯ
  
 

Як біологічно активні добавки (БАДи) видають за ліки від раку: РОЗСЛІДУВАННЯ

 


Лікування може назначати лише лікар, а продавці БАДів "від раку" часто наражають онкохворих на смертельну небезпеку. Ілюстративне фото із сайту poryatunok.at.ua

Телепростір, радіо, інтернет, газети та журнали України переповнені рекламою різноманітних харчових добавок. При чому, судячи з реклами, диво-засобів, які швидко і назавжди вилікують від цілої низки серйозних хвороб, включаючи онкозахворювання, чимало. Ось тільки в аптеках ви їх не знайдете – бо це не ліки.

Диво-коробочки, що рекламують як панацею від серйозних хвороб, продають з рук і пересилають поштою, і лише дрібний шрифт у самому куточку упаковки чи анотації попереджає: «Не є лікарським засобом».

-  «Положительные результаты при лечении рака щитовидной железы, моченого пузыря, легких, желудочно-кишечного тракта, аденокарценомы и других злокачественных новообразований»…

-  «…комбинированное лечение онкологических больных, после курса лучевой и химиотерапии или оперативного вмешательства, а также в случаях сильно запущенной лучевой болезни»… 

-  «можно смело утверждать: этот гриб является своего рода панацеей от многого, но главное – обладает сильнейшим противоопухлевым воздействием»… 

- «…тормозит уровень роста опухлей на 80,7%, а наиболее он эффективен про опухолях желудка, кишечника, легких, бронхов, кожи, простаты, мочевого пузыря и молочных желез. Что очень важно, через активацию иммунной системы препятствует образованию метастазов». 

Брехлива реклама для хворих

На інтернет-сайтах зазвичай не пишуть, що харчові добавки не є лікарськими засобами. Наприклад, БАД Катранол відкрито рекламують, які лікувальний препарат, лише зазначають, що це БАД.

На сайті unis.com.ua є інформація про те, що БАД «Катранол» нібито має «вплив» на ракові пухлини. 


БАД КатранолІлюстративне фото з сайту unis.com.ua 

Президент благодійного фонду «СТОПРАК» у Волинській області Марія Адамчук, який вона заснувала після власної перемоги над раком молочної залози, допомагає онкохворим дітям і жінкам.

ЇЇ фонд працює на забезпечення дитячої онкогематології медичними препаратами, лікувальним та діагностичним обладнанням, а також проводить інформаційну роботу серед жінок Волині щодо раку молочної залози.

Благодійниця розповідає, що серед підопічних її фонду була сім’я з Полтавської області, яка добровільно лікувала свою дитину біологічно активними добавками. З батьками Оленки, котрій було лише 8 місяців і котрій лікарі встановили діагноз гепатобластома – злоякісна пухлина печінки, пані Марія познайомилась, коли ще тільки починала роботу у благодійному фонді. Коли батьки привезли дитину в Інститут раку в Києві, пухлина була розміром з яйце. Після хіміотерапії, вона зменшилась і згодом її ледь можна було побачити на УЗД. Після цього батьки забрали дитину з медзакладу і вирішили лікувати далі БАДами на травах.

– А продавець їм нарекламував товару приблизно на 500 доларів США, – розповідає пані Адамчук. – Через півроку дівчинці стало гірше і батьки вирішили знову вдатися до традиційної медицини. Однак «пішли» метастази, і її не вдалося врятувати.

На переконання пані Марії Адамчук, притягнути до відповідальності продавців БАДів у таких випадках дуже складно. Адже, продаючи «чудо-пігулки» розповсюджувачі підписують з хворим чи його родичами договір, що покупці не матимуть жодних претензій до реалізаторів продукції, якщо препарат не подіє. Тобто хворий свідомо йде на експеримент. Тому і не можливо довести, що «винен» саме цей засіб. Мовляв, ніхто за руку не тягнув купувати БАДи.

«Всі сертифікати самі високі, які взагалі є на білому світі»

Портал «Четверта влада» вирішив перевірити чесність продавців БАДів і з’ясувати, як харчові добавки продаються від виглядом ліків від раку.

Рекламу подібних БАДів не довелося довго шукати. На інтернет-сайті Healthway представлено чималий асортимент біологічно активних добавок. Натрапили на цей сайт, шукаючи в мережі Інтернет БАД «Ламінарин».

На головній сторінці сайту – контакти консультанта. Отже телефонуємо, слухавку підняла жінка на ім’я Людмила, вона представилась продавцем-консультантом фірми «Вітамакс».

Запитуємо про препарат «Ламінарин», який, як стверджує реклама, сповільнює пухлинні процеси, чи поможе цей продукт пацієнтові із раком підшлункової залози.

- Так, звичайно. Це ж натуральне, виготовляється на основі водоростей морської капусти ламінарії і добавлені мікроелементи і вітаміни, тобто шкоди ніякої бути не може, – пані Людмила охоче рекламує «ліки».

У знайомої рак підшлункової залози. Можна їй буде «Ламінарин» приймати?

- Ну це як вітаміни… Думаю, що ускладнень не буде.

Скільки треба приблизно купити для лікування раку?

- Бажано три місяці курс пропити. 90 таблеток вистачає на місяць.

А якщо ми в Луцьку, то як можна буде придбати?

- «Новою поштою» чи «Укрпоштою». Якщо три баночки замовляєте, то будуть певні знижки. Або доставка буде безкоштовною, або… ну домовимось. Я знаю декількох онкохворих, щоправда вони вже після операції приймають «Ламінарин», і в них все прекрасно. І ускладнень нема. Це як підтримка організму, і імунітет підвищує, все буде, думаю, добре.

Але це ж харчова добавка, не ліки?

- Так, біодобавка, але це дуже висока якість, виготовляє Росія. Всі сертифікати самі високі, які взагалі є на білому світі в цій галузі. Я в цій компанії більше десяти років, сама користуюсь і дуже задоволена. Сама періодично «Ламінарин» пропиваю, бо йоду нам всім не вистачає, треба, щоб якось він в організм поступав.

Просимо, щоб нам електронною поштою надіслали ці «самі високі сертифікати», але продавець відмовляється, обіцяє, щоправда, з’єднати з їхнім лікарем, однак так і не зробила цього, бо «його не було його на місці».

Через декілька днів після телефонної розмови продавець БАДів Анна Овдієнко з компанії «Вітамакс», що представлена на сайті Healthway, надіслала журналістці порталу електронного листа з рекомендаціями при онкології підшлункової залози вживати БАД «Новая жизнь» та ще цілий ряд інших добавок: «При начальных стадиях онкологии очень эффективны «Супер Индол» и «Индофорт» (по 2 шт. 3 раза в день). Можно порекомендовать «Зеленую Защиту», «Гепаклинз», «Детокс». Я завтра посоветуюсь с нашим доктором, что лучше принимать».

Анна Овдієнко з фірми «Вітамакс» радила які БАДи можна вживати при онкологічному захворюванні

Через три тижні після розмови, продавець-консультант Людмила зателефонувала знову та повідомила, що БАД «Ендофор» американського виробництва «може лікувати» рак підшлункової залози. Також сказала, що влітку триває акція і товар можна придбати зі знижкою – 118 гривень за 30 капсул.

Запитуємо:

– Яка основна речовина в «Ендофорі» не дає розвиватись раковим клітинам?

– Ну… індол… і як Вам сказати…ой вилетіло з голови…зараз… зараз…– і силімарин. (Силімарин – біологічно активна речовина рослини розторопші. З насіння цієї рослини виготовляють чаї та препарати для лікування хвороб печінки та шлунково-кишкового тракту, – авт.)

Наприкінці розмови продавець наголосила, що при таких захворюваннях (онкологічних – авт.) за можливості варто купити не один, а декілька БАДів.

Як продавці БАДів призначають «курс лікування»

На чергову панацею – препарат «Катранол», який виготовляє російсько-українське підприємство науково-технологічний центр «ЮНИС», – натрапили шукаючи препарати від раку. Зацікавив опис БАДу на інтернет-сайті фірми «Юніс». Список показань до застосування препарату чималий, зокрема біологічно активну добавку пропагують, як ліки від онкологічних захворювань. На сайті є контакти, тож електронною поштою звертаємося до продавця: «У знайомого рак легень, а хіміотерапія не допомагає. Чи зможе «Катранол» вилікувати? Вишліть, будь ласка, інструкцію. Наперед дякую».

Відповідь отримали наступного дня. Продавець Олександр Георгійович (принаймні так він назвався) написав, що для курсу лікування необхідно придбати 4 упаковки «Картанола», кожна з яких коштує 70 гривень. У прикріпленому файлі – детальний опис біодобавки. І хоч в анотації до препарату на початку листа зазначено, що «Катранол» схвалено Міністерством охорони здоров’я України в якості саме харчової добавки, у листі пан Олександр рекомендує використовувати БАД при онкозахворюваннях:

«Катранол – натуральный жир, выделяемый из печени акул, который отличается особым составом и уникальными лечебно-профилактическими свойствами.

В настоящее время многочисленными зарубежными исследованиями установленно подавляющее действие алкилглицеридов на рост опухолевых клеток. За рубежом достоверно установлено замедление опухолевого роста мочевого пузыря, прямой кишки, шейки матки и других органов, как следствие назначения алкилглицеролов до начала лучевой терапии. Положительные результаты использования алкилглицеролов из жира печени акулы имеются при лечении рака щитовидной железы, аденокарценомы и других злокачественных новообразований».

Однак достеменно жодного клінічного дослідження та наукового журналу, де були б опубліковані його результати, названо не було. Коли ж ми спробували самотужки знайти ці дослідження, то виявилося, що єдиним англомовним посиланням, який видав Google, був інтернет-щоденник українського дистриб’ютора компанії Юніс, і записів у цьому щоденнику аж 5. Серед посилань українською чи російською мовами ми знайшли лише матеріали з інформацією про окремі спостереження лікарів – у різні роки та у різних регіонах України кілька лікарів призначали «Катранол» пацієнтам з найрізноманітнішими патологіями та спостерігали покращення стану. Однак, жодної інформацію про те, чи приймали хворі ще якісь препарати чи процедури, немає. Та й результатів клінічних досліджень щодо ефективності БАДу при лікуванні онкозахворювань – справжнім методом їх клінічних досліджень, із контрольною групою пацієнтів – ми не знайшли.

Журналісти порталу «Четверта влада» звернулися в управління УМВС у Волинській області з інформаційним запитом, аби з’ясувати чи волиняни зверталися в міліцію із скаргами на продавців БАДів. У відповідь отримали інформацію, що четверо людей звертались до правоохоронних органів за допомогою, оскільки, на їх думку, вони зазнали шахрайських дій зі сторони продавців БАДів.

Однак не всі продавці БАДів наживаються на людській біді. Збираючи інформацію для матеріалу, ми писали багатьом продавцям з питанням як лікувати рак рекламованими ними препаратами, і лише двічі отримали відповідь:

«Ми не назначаємо біологічно активні добавки при онкологічних захворюваннях. Це прерогатива спеціалізованих закладів». 


Відповідь одного з добросовісних продавців БАДів

Рекламу Шилентину визнано недобросовісною

У 2010-2011роках сторінки регіональних та всеукраїнських газет рясніли рекламою препарату «Шилентин», що нібито може виліковувати рак. Постарівший, але усміхнений телеведучий Юрій Ніколаєв «стверджував», що мав онкологічне захворювання, але видужав – і винятково завдяки Шилентину. «Ліки» продавалися через пошту, або «наїздами» – розповсюджувачі на кілька днів приїздили в обласні центри та крупні міста країни та влаштовували розпродаж препарату.

Газетна реклама зазначала, що одна упаковка БАДу коштує 90 гривень, а для повного «курсу лікування» їх треба придбати три.

Реклама «Шилентину» в газеті «Бульвар Гордона» за 9 лютого 2009 р.


 Недобросовісна реклама Шилентину. Інформація з сайту nikopol.net.ua за 20 листопада 2009 р.

Цей же препарат рекламувала і «лікар» Віра Іванівна Довгопол, а під її позитивними рекомендаціями щодо використання «Шилентину» при онкозахворюваннях – відгуки людей, які нібито вилікувались добавкою.

«Прочитав о шилентине, приобрела его немедленно и вот заканчиваю курс лечения. Результат впечатляет: во-первых, вирус в крови не обнаружен, а кроме того, уменьшилась фибромиома, так что и операция откладывается. Надеюсь  навсегда. Полина Зайчук». 

А під матеріалом – ряд негативних коментарів стосовно ефективності БАДу. Люди пишуть, щоб інші не вірили шахраям, адже це обман і харчові добавки не мають ніяких лікувальних властивостей:

Олег Вещий: 

– Ну просто стыдно за это наглое враньё А эти газетёнки типа Бульвар Гордона и На Пенсии за деньги помогают облапошивать несчастных людей.

Гена:

 Я с вами согласен, это просто выкачка денег у людей которые потеряли надежду на выздоровление!»

 

Реклама «Шилентину» в газеті РІО. Реалізатори продукції навіть вказали рекомендований мінімальний курс – 3 упаковки.

В онлайн-газеті «РІО» за № 14 від 14 квітня 2011 р. читаємо рекламу БАДу «Шилентин». Вказано ціну – 80 гривень, великими літерами надруковано назву, і маленькими буквами напис «не є лікарським засобом». Але… збоку ще один напис дрібним шрифтом «рекомендований мінімальний курс – 3 упаковки». Там же – номер телефону, за яким препарат можна замовити. Дзвонимо. Слухавку підняла жінка, яка не назвала свого імені.

– Здравствуйте! Я звоню спросить о «Шилентине». У моего знакомого рак легких. Сможет липрепарат помочь ему?

–Да. У нас был такой случай у человека которому врачи практически отказали… И после приема Шилентина его состояние улучшилось.

– Значит есть шансы вылечиться?

– Да.

– Я в газете увидела обьявление но смотрю, что это пищевая добавка, а не медицинский препарат.

– Да, это пищевая добавка.

– Так ее можно использовать как медицинский препарат?

– Можно.

– У вас много людей вылечились благодаря Шилентину?

– Да, много. Что касается рака легких, то точно есть такой опыт.

– С другими препаратами можно Шилентин использовать?

– Да, даже рекомендуется во время лучевой терапии, для восстановления иммунитета. В принципе онкобольным нельзя принимать никаких витаминов, ничего. Шилентин укрепляет иммунитет, и его принимать можно в отличии от всего остального.

Зараз реклами «Шилентину» в газетах ви не побачите – Антимонопольний комітет України заборонив рекламу, як недобросовісну.

Як зазначено у рішенні Антимонопольного комітету: виробник БАДу – ТОВ «СІЛВЕРХОРСТ ЛТД» (м. Київ) – поширювало неправдиві відомості при рекламуванні дієтичної добавки «Шилентин» в засобах масової інформації та мережі Інтернет про її лікувальні властивості, в тому числі шляхом використання аудіо- та відеороликів за участю ведучого телевізійних програм Ніколаєва Ю., його зображення та фотографії лікаря Долгопол В.І. з відповідними текстовими повідомленнями, що могло вплинути на наміри споживачів щодо придбання товару.

Відтак Комітет визнав такі дії недобросовісною конкуренцією і заборонив рекламувати препарат.

Таку позицію підтримують і знавці законодавства. Юрист агенції «Укрюрпослуги» Любомир Назаревичпояснив:

– Згідно зі ст.21 ЗУ «Про рекламу», яка розповсюджується на рекламу препарату Шилентин, то реклама цієї добавки не повинна містити посилань на терапевтичні ефекти стосовно захворювань, які не піддаються або важко піддаються лікуванню, відомостей про те, що лікувальний ефект від вживання лікарського засобу чи застосування медичної техніки є гарантованим, рекомендацій або посилань на рекомендації медичних працівників, науковців, медичних закладів та організацій щодо рекламованих товару чи послуги.

«Четверта влада» знайшла сім’ю, що зазнала втрати через лікування Шилентином. Приватний підприємець пані Тетяна з Волинської області розповіла, що у її 69 річної мами Олени Олександрііни був рак кишечника. Сусідка порадила жінці не обмежуватися традиційним лікуванням, адже чула про ефективну дію БАДів.

– Мамі зробили операцію з видалення пухлини, а далі вона вирішила пити настій з білоголова (настоянка на горілці чи спирту) та Шилентин після проведених курсів хіміотерапії. Однак через рік після операції вона померла, бо «пішли» метастази у печінку. Захворювання дало ускладнення і спричинило виникнення цирозу печінки, – каже Тетяна.

Опісля Тетяна зрозуміла, що не можна було поєднувати лікування народними методами з традиційним та надіятися на БАДи. Вона зараз переконана, що це лише прискорило розвиток хвороби. А раніше «хапалась за будь-яку соломинку», аби врятувати матір.

Медики наголошують: БАДи не є ліками

Лікарі стверджують, що не бачили жодної людини яка б вилікувала рак біологічно активними добавками. БАДи не впливають на зменшення росту пухлин, а подекуди можуть і зашкодити.

Щоб з’ясувати як «Шилентин» та інші харчові добавки впливають на перебіг і лікування онкозахворювань ми звернулись до головного лікаря Волинського онкологічного диспансеру Ореста Андрусенка.

– Оресте Петровичу, чи можна вважати харчові добавки, як, наприклад, «Шилентин» ліками від раку?

– Якщо людина була психологічно подавлена, виснажена за рахунок злоякісного процесу, то в якісь мірі ці препарати підкріплюють організм. Але це не значить, що людина видужала, чи що ці препарати є згубними на злоякісні пухлини.

– Їх можна використовувати у поєднані з іншими препаратами?

– Я не можу такого сказати. Ми не бачимо, що ці препарати дають ефект по відношенню до онкологічної патології. Вони не діють на злоякісні пухлини, не руйнують і не лікують їх. Крім того, для злоякісних процесів час – це дуже вирішальний момент. Якщо людина своєчасно прийде і ми діагностуємо на ранніх стадіях процес – ефект від лікування колосальний. Тому зволікати з злоякісними процесами не потрібно. Ці добавки, тим паче у непрофесійних руках можуть призвести до розвитку процесу.


Головний лікар  Волинського онкологічного диспансеру закликає лікуватись лише традиційними методами, звернувшись до лікаря. Фото з сайту visnyk.lutsk.ua

Насамкінець лікар наголосив, що на його пам’яті ще не було таких випадків, щоб онкохвора людина вилікувалась завдяки харчовим добавкам. За інформацією пана Андрусенка, рівень захворюваність з кожним роком зростає, а смертність серед хворих, які лікуються у медичних закладах, зменшується, що є показником ефективності традиційної медицини.

Головний лікар Рівненського онкодиспансеру Григорій Максим’як повідомив, що щороку в області від двох з половиною до трьох тисяч людей чують діагноз «рак».

Фото Григорія Максим’яка з сайту visti.rovno.ua

Завідуюча відділенням онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні Любов Краков’янстверджує, що біологічні активні добавки можуть людині зашкодити, тому що можуть впливати і на ті органи, що не потребують лікування.

Фото Любов Краков’ян з сайту poryatunok.at.ua

– Навряд чи лікар порадить пацієнту хворому на рак використовувати харчові добавки. Проблема в тому, що людей переконують не лікуватися традиційнимим медичними засобами. Лікування раку є вкрай важким, порушується робота органів, випадає волосся, з’являється в’ялість та слабкість, людина худне чи набирає надмірну вагу... Лікар попереджає пацієнта про це. Але коли приходить хтось інший і каже: ми вам дамо «чарівні таблеточки», ви їх поп’єте і вилікуєтеся. І волосся не буде випадати, і вагу не будете втрачати, худнути не будете, ще й організм очистите – все буде добре. Звичайно, пацієнт зверне увагу на простіший варіант. Люди купуються на обіцянки і втрачають час. В нас були випадки, що батьки відмовлялися від лікування, коли їхній дитині встановлювали страшний діагноз і розповідали про те, якою буде терапія. Вони намагалися лікуватися іншими способами – ходили до дідусів і бабусь-знахарок, приймали БАДи, а потім приходили з процесом, який уже був некерований. І, траплялося, через втрачений час вмирали діти. Це було 5–6 років тому, зараз ми з такою проблемою не стикаємося. Можливо, люди розчарувались цими БАДами».

Що робити, аби зберегти здоров’я та гаманець

Фото адвоката Людмили Панкратової з irrp.org.ua

Адвокат з Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова надала експертний коментар щодо захисту своїх прав від недобросовісних продавців:

– У випадках, коли пацієнт лікується у медичному закладі та (або) дотримується порад лікаря, але стан його здоров’я погіршився, відповідальним є лікар, коли ж пацієнт займається самолікування – він бере ризики та відповідальність на себе. Якщо пацієнт орієнтується лише на рекламу медичних препаратів та самостійно вибирає їх, він може мати претензії до виробників лікарських засобів та вимагати відшкодування шкоди, завданої побічними явищами лікарського препарату. Однак, перспективи виграти таку справу є примарними.

По-перше, як пояснила пані Панкратова, відносини між виробником лікарських засобів та споживачем не врегульовані повністю нормативними актами. Споживач може мати претензії лише до препаратів неналежної якості, або тоді, коли відсутня достатня інформація про препарат (за законом про захист прав споживачів).

По-друге, виникнуть труднощі із доказовою базою. Довести відповідальність саме виробника за завдану шкоду здоров’ю споживача лікарськими засобами з побічними явищами дуже складно. Адже, суд повинен встановити в результаті чого була завдана шкода: чи це результат побічного явища лікарського засобу, чи неправильного прийому препарату, чи несумісність його з іншими препаратами, які приймає хворий, тощо. При цьому відповідальність повністю лежить на пацієнтові, адже він не звертався до лікаря, а сам собі призначив прийом препарату.

Дуже складним, майже неможливим завданням є встановити причинно-наслідковий зв’язок між застосуванням лікарського засобу та побічними явищами, що призвели до ушкодження здоров’я.

Аби зберегти своє здоров’я та гроші варто пам’ятати:

1. Продавці БАДів не є лікарями, а отже не можуть призначати ліки; вони можуть бути фармацевтами, тоді можуть нести відповідальність, якщо завдали людині шкоди;

2. Людина, яка сприймає на віру поради фармацевтів (або продавців БАДів) бере відповідальність за своє здоров’я на себе;

3. Звертатись до міліції можна, але надзвичайно складно довести, що шкода була завдана неправильним лікуванням.

4.Управління по захисту прав споживачів не здійснює контролю за лікарськими засобами, цим займається державна служба України з лікарських засобів.

 

 

Мая Голуб, Катерина Іванова, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»


 

(хуже) 1 2 3 4 5 (лучше) 
 
27.09.12 17:56 by admin


admin27.09.12 17:57

Хороший фильм в тему
www.donor.org.ua/index.php?module=downloads&act=show&c=1&id=32
 
Гость07.11.12 15:17

I love these articles. How many words can a wrodstimh smith?
 


Ваш комментарий к статье "Як біологічно активні добавки (БАДи) видають за ліки від раку: РОЗСЛІДУВАННЯ"
Имя*
(max. 40 символов):
Email:
Сообщение*
(max. 6000 символов, осталось ):
Оформление текста: [b]Жирный[/b] [i]Курсив[/i] [u]Подчёркнутый[/u]


Все категории :: Последние статьи